Drugie miejsce na półmetku rozgrywek. Podsumowanie rundy jesiennej 2016/17

Drużyna seniorska Iskry Małomice zajęła drugie miejsce po pierwszej rundzie rozgrywkowej gr IV A- Klasy.

Przed rundą jesienną w drużynie Iskry Małomice doszło do kilku podstawowych roszad. Na mocy rezygnacji Przemysława Guta pałeczkę dyrygenta przejął stary – nowy trener Pan Mariusz Kaczyński. Zmiany w strukturze Klubowej zaszły również w sferze kadrowej. Tak oto wyglądało okienko transferowe:

Odeszli z Klubu:

Jenczylik Rafał – Mirostowiczanka Mirostwice

Nowicz Kamil – koniec okresu wypożyczenia z klubu MKS Sprotavia Szprotawa

Moczała Patryk – koniec okresu wypożyczenia z klubu Kwisa Trzebów

Przybyli do Klubu:

Wypych Wojciech – półroczne wypożyczenie z klubu MKS Sprotavia Szprotawa

Petluszewski Edwin, Leśniewicz Szymon, Olejnik Konrad, Jurdziński Michał – transfer z Klubu MKS Sprotavia Szprotawa

Soroka Kewin – roczne wypożyczenie z klubu UKS Witków

Kaczyński Paweł – roczne wypożyczenie z klubu Traper Chichy

Zaniuk Robert – transfer z klubu Falubaz Zielona Góra

Iskra Małomice przystępowała do rozgrywek IV gr A – klasy jako jeden z klubów, który miał stanowić o sile rozgrywek. Początki jednak tego nie zwiastowały. Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera nie napawały optymizmem. Iskra Małomice w przeciągu pierwszy trzech spotkań o stawkę aż trzykrotnie musiała uznać wyższość rywala (spotkanie pucharowe z LKP Stypułów 9-6, spotkania ligowe z Orłem 4-2, z Mirostowicami 0-1). Pechowy start zakończyło zwycięstwo z drużyną Budowlanych Gozdnica (przyp. red 1-0). Łącznie z meczem przeciwko ekipie Budowlanych Gozdnica, Iskra zdobyła w kolejnych spotkaniach aż 25 oczek, ulegając wyłącznie drużynom Granicy Żarki Wielkie i liderowi rozgrywek Delcie Sieniawie Żarskiej.

Zły start małomickiego zespołu na koniec rundy wydaje się już złym, mglistym wspomnieniem. Drużyna prowadzona przez żagańskiego trenera na koniec rozgrywek plasuje się na fotelu wicelidera rozgrywek, wyprzedając o jeden punkt drużyny Budowlanych Gozdnica i Czarnych Jelenin natomiast do lidera brakuje siedmiu oczek.

Co w trawie piszczy, czyli przegląd rozgrywek ligowych zaplecza młodzieżowego ISKRY.

Drużyna Iskry Małomice, w rundzie jesiennej, wystawiła dwa zespoły młodzieżowe, które mierzyły swoje siły w młodzieżowych rozgrywkach ligowych.

Junior Młodszy.

Drużyna Juniora Młodszego wystartowała w rozgrywkach Okręgowej Ligi Juniora Młodszego. W poczet tych rozgrywek młodzi piłkarze Iskry Małomice (młodzież w rocznikach 2002- 2000) rozegrali sześć spotkań ligowych, w których zdobyli 9 punktów (bilans bramkowy 19-21) dających im czwarte miejsce na koniec rundy.

Projekt "przyszłość", czyli jak mają się najmłodsi adepci sportu w Małomicach.

Już w roku ubiegłym Zarząd MKS Iskry Małomice podjął starania zaangażowania dzieci do aktywnego spędzania czasu. Dzięki kampanii reklamowej zorganizowanej w Zespole Szkół w Małomicach udało się zrekrutować grupę dzieci, które regularnie uczestniczyły w warsztatach treningowych. Zarząd Klubu, po konsultacji z trenerem, postanowił, że czas, by młodzi adepci sportu poczuli na w skórze rywalizację ligową. Po analizie roczników ostatecznie została zawiązana drużyna Orlika. Podopieczni Łukasza Cichanowicza rozegrali spotkania ligowe z takimi drużynami jak: Piast Iłowa, Czarni Żagań I, II, Sprotavia Szprotawa. Z różnych przyczyn nie doszły do skutku rywalizacje z Fiamp Iskra Wymiarki, czy też Falubaz Żagań. Obecnie drużyna Orlika odpoczywa po pierwszej rundzie rozgrywkowej. Treningi ruszą w połowie stycznia, o czym poformujemy Państwa na łamach strony internetowej.

Warunek: Grupa treningowa – dzieci do 2005r

Grupa rozgrywkowa – dzieci od 2005-2007