Fair-play

Piłkarzu! Graj fair-play, postępuj fair-play.

• Na treningu lub meczu postępuj zawsze uczciwie. Gdy piłka wyjdzie za linię lub zagrasz ręką przyznaj się, a zyskasz tym samym szacunek w oczach innych.

• Nie fauluj celowo, a jeśli sfaulowałeś przez przypadek - zatrzymaj grę i przeproś zawodnika.

• Nie krytykuj innych. Jeśli komuś nie wyszło zagranie, nie wytykaj tego. Lepszym zachowaniem jest pocieszenie drugiej osoby oraz stwierdzenie, że następnym razem się uda!

• Jeśli wygrywasz - to staraj się zachowywać skromnie, jeśli przegrywasz – nie szukaj winnych, przyjmij porażkę z godnością.

• Pomagaj osobom, które są od Ciebie słabsze. Nie przechwalaj się.

• Jeśli trapi Cię jakiś problem, powiedz o tym trenerowi - razem znajdziecie rozwiązanie.

• Nie przeszkadzaj trenować innym.

• Nie używaj obraźliwych słów w stosunku do innych osób.

• Szanuj przeciwników, wtedy oni będą Ciebie szanować. Po meczu podaj rękę przeciwnikowi.

[ZDJĘCIE - by wyświetlić, zmień ustawienia przeglądarki]